Objawy jaskry. Czy warto iść do lekarza?

Dzisiaj poczytałem sobie to i owo o jaskrze, i mam pewne pytanie. Około 2 lata temu przed oczami latała mi plamka, która pogarszała ostrość widzenia, po kilkudziesięciu minutach miałem również nudności oraz wymioty. Nie wiem, czy po takim czasie udać się do okulisty - warto? Boje się najgorszego, czyli że jaskry nie będzie można wyleczyć. Od pewnego czasu przed oczami również mam, hm, tęczówki oraz ból prawego oka (dokładnie od miesiąca). Na koniec dodam, że mam 15 lat.

Warto zauważyć, że te objawy nie muszą być wynikem jaskry. Na przykład migrena z aurą może dawać podobne.