Objawy menopauzy

Okres spóznia mi sie juz 22 dni Mam 43 lata czy można zgubic miesiaczke tak od razu.Podejrzewam,że zaczyna sie menopauza.Nie mam żadnych objawów.Ciążę wykluczam raczej.kochałam sie 11 pazdziernika w pierwszy dzien okresu.Dalej miałam 5 dni i w listopadzie też miałam normalnie.Nic sie nie dzieje tylko brak miesiaczki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie spóźniającej się miesiączki nie można określić czy weszła Pani w okres menopauzy. W pierwszej kolejności warto wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Skoro okres spóźnia sie już 22 dni to nie ma co czekać tylko trzeba się udać do ginekologa ; który po zbadaniu podejmie decyzje o dalszym postępowaniu.