Objawy niepożądane po marihuanie

Co mi jest? Będąc nastolatkiem zapaliłem pierwszą marihuanę, objawy niepożądane nie ustąpiły. Później po jakimś czasie następnego skręta i następnego - objawy niepożądane się jeszcze bardziej zaostrzyły, a dobił mnie haszysz, dokładnie jeden porządny wdech z lufki, doznania jak przy zatruciu utrzymują się do dzisiaj. Czy istnieje odwrócenie destrukcyjnego działania thc na mózg? Bo to działanie wg mnie zostało utrwalone i w tej chwili leczony jestem solianem. Mam 36 lat. Dziękuję za odpowiedź. P.S. Tylko proszę nie pisać, że mam schizofrenię paranoidalną.

Witam!
Marihuana zazwyczaj nie powoduje trwałych zmian w przekaźnictwie nerwowym, a objawy intoksykacji szybko ustępują. Zdarza się jednak czasami, że palenie marihuany wyzwala chorobę psychiczną, czasami jest jej przyczyną. Na dzień dzisiejszy nie ma substancji będącej antidotum na THC. Proponuję pozostać pod kontrolą psychiatry. Odpowiednie leczenie pozwoli zminimalizować, a czasami nawet zlikwidować objawy. Pozdrawiam serdecznie!