Objawy poronienia a ciąża
Witam! Mam 21 w kwietniu br. urodziłam dziecko. Okres dostałam w czerwcu br. W lipcu znowu zaszłam w ciążę w 13 tc dostałam krwawienia ze skrzepami. Ustało po kilku dniach, dostałam silnych skurczy takich jak przy porodzie, wymiotów i wypadło ze mnie coś dużego, nie wiem co to było? Po kilku dniach po tej sytuacji zauważyłam, że z moich piersi wypływa coś jakby siara? Krwawienie trwało jeszcze około 9 dni. Razem z krwią widać było jeszcze coś jakby części tkanek? Teraz przypadałby 18tc. Czy to możliwe, że jednak poroniłam? Ale ciągle mam tkliwe piersi, powiększone brodawki i niebieskie żyły na piersiach:( Proszę mi powiedzieć, czy to było poronienie? I co z tymi piersiami jak to rozumieć, czy to przez przebytą ciążę, czy może to była ciąża bliźniacza i jeden płód poroniłam a drugi nie. Czy jest taka możliwość? Nie wiem co myśleć.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Poronienie
Witam! Najprawdopodobniej Pani przypadku doszło do poronienia. Wskazują na to objawy, które Pani opisuje takie jak krwawienie ze skrzepami, wymioty i pojawienie się siary. Proszę udać się do ginekologa, który ostatecznie wykluczy ciążę, sprawdzi co mogło być ewentualną przyczyną poronienia i skontroluje Pani stan zdrowia. Każde poronienie a nawet każde krwawienie w przebiegu ciąży powinno być skontrolowane przez ginekologa. Wizyta jest także konieczna jeśli w przyszłości ponownie chce Pani zajść w ciążę. W Polsce nawet 15% ciąż kończy się poronieniem. Przyczyn poronień może być bardzo dużo, ale do najczęstszych zalicza się wady genetyczne płodu, zaburzenia hormonalne (np. cukrzyca), wady budowy macicy takie jak mięśniaki i nieprawidłowości przewodów Mullera oraz wady budowy szyjki macicy np. niewydolność cieśniowo-szyjkowa. Niekiedy nie udaje się poznać przyczyny poronienia. Opisuje się je wtedy jako poronienie idiopatyczne. Pozdrawiam