Objawy przedzawałowe?

Sytuacja, którą opiszę po raz pierwszy pojawiła się kiedy miałam 16 lat. Wówczas po zawodach w bieganiu zasłabłam, w przychodni zrobiono mi badania, które wykazały iż wykonałam aż za duży wysiłek. W sytuacjach kiedy jestem chociażby na dłuższym spacerze - problem powraca, robi mi się słabo, uczucie duszności, ciężko jest mi oddychać, ból żołądka (?) oraz w następstwie wymioty. Takie sytuacje często zdarzają mi się w górach pomimo spożywania obfitych posiłków. Co z tym zrobić? i co to może być? Staram się pracować nad kondycją, jeździć rowerem, ale niestety niewiele to pomaga.

Witam serdecznie,

W takim przypadku należy wykluczyć zaburzenia ze strony układu sercowo - naczyniowego oraz oddechowego. W tym celu należy wykonać podstawowe badania z  krwi, EGK oraz rtg klatki piersiowej. Na tej podstawie będzie można określić czy konieczna będzie dalsza diagnostyka.
Natomiast wymioty oraz dolegliwości bólowe brzucha mogą być wynikiem chorób układu pokarmowego.

Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zabranie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz wykonanie badania.
Pozdrawiam