Objawy wyglądające na grzybicę... ale czy na pewno?

Witam, mam 14 lat. Przez 2 tygodnie brałem antybiotyk (nawet dwa opakowania, bo po jednym nie byłem jeszcze zdrowy), 5 dni temu skończyłem. Jakieś 3 dni temu zaniepokoił mnie śluz wydobywający się z żołędzi. W pierwszej chwili myślałem, że wydobywa się jeszcze sperma, bo byłem akurat po masturbacji. Jednak ten śluz wydobywał się także później. Na drugi dzień strasznie swędział mnie penis, a gdy chciałem się podrapać, strasznie bolał. Dodatkowo w tym samym dniu wyszły mi jeszcze małe krostki na żołędzi i strasznie dużo ropy (?), jakiegoś łoju (?). Bynajmniej nie był to ten śluz, bo on wydobywał się z środka penisa, a to powstaje na zewnątrz żołędzi. Podsumowując, na dzień dzisiejszy: - swędzenie, - małe krostki na żołędzi, - jakaś ropa na zewnątrz żołędzi (ciągle wytwarza się nowa - umyję i za chwilę nowa), - po masturbacji wydobywający się płyn (na pewno nie jest to sperma). Czy jest to grzybica? Przeszukalem sieć i znalazlłem masę chorób, na które mogę być chory, jednak tylko z grzybicą może wiązać się antybiotyk, który niedawno brałem :| Jeśli jest to już grzybica, to czy istnieje możliwość wyleczenia tego bez wizyty u dermatologa? Jedyny dermatolog w mojej okolicy to kobieta, a przy każdej wizycie u jakiegokolwiek lekarza mam wzwód... a co dopiero u takiego, który będzie mnie macał tu i ówdzie. Proszę, pomóżcie, bo zaczynam się martwić.

Witam!

Opisane przez Pana dolegliwości oraz okoliczności ich powstania (zażywanie antybiotyku) wskazują na możliwość infekcji grzybiczej. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pan do dermatologa. Dermatolog nie będzie musiał Pana dotykać - wystarczy, że obejrzy zmiany skórne. Lekarzowi nie sprawia problemu to, że u pacjenta wystąpi wzwód - to jest zupełnie normalna, fizjologiczna sprawa (wzwód może wystąpić nawet u niemowlęcia...). Podejrzewam jednak, że Pana obawy są niepotrzebne - prawdopodobnie będzie Pan trochę zawstydzony oglądaniem przez lekarza okolic intymnych i wątpię, że wzwód wystąpi. Tak naprawdę może Pan także udać się najpierw do lekarza rodzinnego (może Pan wybrać mężczyznę)...

Pozdrawiam!