Objawy zażywania narkotyków - jak pomóc chłopakowi?

Witam! Ostatnio zauważyłam, że mój chłopak dziwnie się zachowuje: w stosunku do niektórych osób jest agresywny i nerwowy. Zmienił się także jego wygląd zewnętrzny. Jego spojrzenie jest dziwne, jakby pełne niepokoju. Niedawno stał się bardzo blady. Nie zmrużył oka od tygodnia, a poza tym bardzo schudł. Wydaje mi się, że ma to coś wspólnego z narkotykami. Tym bardziej, że już na początku naszej znajomości wspominał mi, że "brał". Martwię się o niego. Bardzo chciałabym mu pomóc, ale nie za bardzo wiem w jaki sposób. Proszę o rady, nie wiem jak z nim o tym porozmawiać. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Witam!

Zmiana zachowania chłopaka może być wywołana zażywaniem narkotyków. Jednak nie należy oskarżać go o to nie mając pewności. Dlatego potrzebna byłaby szczera rozmowa i wyjaśnienie Twoich obaw. Postaraj się pogadać z nim o tym, co zauważyłaś. Możesz mówić wprost o swoich podejrzeniach, jednak warto, byś powstrzymała się od oceny jego postępowania. Jeśli chłopak jest pełnoletni, to sam decyduje o swoim życiu i niestety nie możesz go zmusić do niczego. Warto natomiast rozmawiać i przedstawiać inne możliwości. Jeśli faktycznie zaczął brać, to warto dopytać, czym jest to spowodowane i jak Ty możesz mu pomóc. Chcąc mu pomóc na siłę możesz niewiele zdziałać, a on może przyjąć postawę obronną i buntować się przeciwko ewentualnym próbom zmiany sytuacji. Jeśli ma problem z narkotykami możesz go zachęcać do podjęcia się pracy z terapeutą uzależnień oraz zapewnić go o wsparciu i chęci pomocy z Twojej strony. Pamiętaj, że narkotyki zmieniają świadomość i zachowanie osoby zażywającej. Dbaj także o siebie, bo w ten sposób będziesz mogła lepiej pomagać chłopakowi.

Pozdrawiam