Objawy złamania miednicy

Dzień dobry mam pytanie do Pana Doktora kąpiąc się wstałam z wanny i ponownie usiadłam szybko, z dużej odległości(jestem osobą niepełnosprawną) myślałam że sobie miednice złamałam ale moge chodzić i chyba nic mnie nie boli, czy mogłam sobie złamać miednice ? jakie są wtedy objawy ? czy musze robić RTG miednicy ? Alina
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Złamanie miednicy sygnalizuje ból w miejscu złamania, który nasila się przy poruszaniu nogami. Na skórze może pojawić się obrzęk i zasinienie. Na jednej lub obydwu nogach mogą wystąpić nieprawidłowości w obrębie naczyń krwionośnych oraz nerwów. Prognoza dla pacjenta jest uwarunkowana stopniem złamania i towarzyszącymi mu innymi urazami. W zgłaszanej sytuacji najprawdopodobniej mogło dojść nie tyle do złamania jak do stłuczenia.