Obliczanie dni płodnych a 10 tydzień ciąży

Jestem w 10 tygodniu ciąży, ostatnia miesiączka była drugiego grudnia planowana miesiączka miała pojawić się 30 grudnia. Ósmego grudnia kochalismy sie z partnerem do samego końca czy wtedy mogło dojść do zapłodnienia? Dni płodne według kalendarza miały pojawić się od 14 grudnia. Proszę o szybką odpowiedź Dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno ocenić czy owulacja w grudniu nastąpiła wcześniej. Jeśli ma Pani regularne cykle, to raczej należy wykluczyć tę opcję. Na jakiej podstawie wyliczony jest 10 tydzień ciąży-z ostatniej miesiączki czy obrazu USG czy poziomu beta-hCG? Przypominam, że każdy kontakt preejakulatu lub ejakulatu,a nie wyłącznie "pełen" stosunek może skutkować ciąża.