Obliczanie dni płodnych u 52-latki

Mam 52 lata,ostatnią miesiączkę miałam 26 listopada jak mam obliczyć kiedy mam dni płodne a kiedy nie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych danych obliczyć dni płodne. Jedyną metodą wydają się być testy owulacyjne lub monitorowanie owulacji poprzez USG. Jeśli kolejna miesiączka także nie wystąpi, może warto byłoby wykonać badania hormonalne w kierunku menopauzy. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.