Obliczanie płodnych a objawy przed ciążą

nie obliczyłam właśnie dni płodnych miesiączkę miałam 22 stycznia do 25 i mam obawy ze jestem w ciąży teraz nie wiem jak to obliczyć

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wiem ile trwają Pani cykle, dlatego też nie mam możliwości obliczenia dni płodnych. Niemniej jednak przypadają one zwykle w regularnych cyklach na okres 4 dni przed i 5 dniu po owulacji. Owulacja wypada 14 dni przed pierwszym dniem krwawienia.