Obliczanie wartości odżywczej poszczególnych produktów

Jakie wart.odż.i ile kcal mialy moje posilki?Śn.(10:00)2 kromki chleba raz.+6 lyzeczek serka koziego Pilos(caly ma 150 g i 226.5kcal),jajo na twardo,1/2 pomidora malin.,1 plast.szynki drob,banan.Przekaska(14:25)kromka chleba raz,ok.5 lyzeczek serka koziego Pilos,male jablko.Obiad(15:20)120 mlzupy-krem(skł całej zupy:1/2 selera,1 pietr.korzeń,4 marchwie,puszka groszku(178kcal),jogurt nat.Tola(190g,133kcal),krom chleba raz,serek wiejski Piątnica cottage cheese natural(194kcal),lyzeczka miodu,banan

Pomimo podania stosunkowo szczegółowych informacji podanie bardzo dokładnej wartości odżywczej racji pokarmowej jest niemożliwe, gdyż w zależności od wielkości łyżeczki czy plasterka mogą się one różnić kalorycznością - dlatego do obliczania wartości odżywczej stosuje się masy produktów. Jeżeli chce się podać kaloryczność zupy, to oprócz masy porcji i przepisu ogólnego potrzebna jest także informacja o tym ile zupy otrzymano z przepisu. Ponieważ mam wrażenie, że często zadaje Pani pytania o podobnej treści polecam ściągnięcie z internetu programu do obliczania wartości odżywczej, co umożliwi Pani samodzielne wykonananie obliczeń na bieżąco. Jeżeli zagadnienia takie są dla Pani ważne polecam zapisanie się na kurs z zakresu dietetyki, co pozoli Pani na szersze spojrzenie na temat odżywiania, aniżeli odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania. W przybliżeniu wartość odżywcza Pani dzisiejszego zestawu to: 1600 kcal, 89 g białka, 195 g węglowodanów i 58 g tłuszczu.