Obniżenie ciśnienia a wypity alkohol

mam pytanie moj maz wypil alkohol i ma wysokie cisnienie co mam robic zeby mu obnnizyc

Jan ZajÄc

Witam. Alkohol jest znanym czynnikiem podwyższającym ciśnienie krwi ale niewielkie jego zwyżki nie są niebezpieczne. W przypadku nagłych zwyżek ciśnienia z wartości prawidłowych (120/80) do wartości rzędu 180/120 należy zgłosić się na SOR celem podania leków szybko obniżających ciśnienie. Poza tym proszę kontrolować ciśnienie męża codziennie przez tydzień i jeżeli w większości pomiarów będzie ono wyższe niż 140/90 zgłosić się do lekarza POZ w celu włączenia leczenia farmakologicznego.