Obniżona liczba leukocytów we krwi

Wbc 2-5, hct 41-6, mo%11-4, ne# 1-0, ly# 1-1, reszta mieści się w normie. Dziecko ma 10 lat i brała Z***, ma podejrzenie o ropień okołomigdałkowy. Jestem zaniepokojona, a lekarza odwiedzimy dopiero jutro. Wiem, że nie mogą Państwo nic dokładnie określić, ale chociaż...
ponad rok temu

Witam!

Wynik morfologii można interpretować jedynie w całości, kiedy znane są wszystkie parametry.

Jedyne, co można powiedzieć na podstawie przedstawionych przez Panią wartości, to to, że obniżona jest liczba leukocytów - zarówno granulocytów obojętnochłonnych jak i limfocytów. Badanie z pewnością będzie trzeba za jakiś czas powtórzyć. Aby dokładnie ocenić krwinki białe, należałoby wykonać mikroskopowy rozmaz krwi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.