Obniżona szyjka macicy a negatywny wynik testu ciążowego

Witam ostatnią miesiączkę miałam 12.09.2013, była ona słabsza niż zwykle. W tym miesiącu okresu jeszcze nie dostałam. Zrobiłam test, wyszedł negatywny. Nie miałam żadnych stresów. W obecnej chwili mam uczucie suchości w pochwie oraz temp. 37,4. Kilka dni przed miesiączką obniżyła się szyjka macicy, miałam typowe bóle menstruacyjne przez pierwsze dwa dni jak zwykle, a okresu Brak. Stąd moje pytanie czemu mam obniżoną twardą i zamknięta szyjkę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po owulacji szyjka macicy zwykle opada i staje się twarda oraz jędrna, a otwór w szyjce szczelnie się zamyka. Należy jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna. Panie, które urodziły dziecko mogą zaobserwować częściowe otwarcie szyjki przez cały cykl miesięczny. Jeśli doszłoby do zapłodnienia, szyjka macicy podnosi się i staje się miękka, ale otwór jest całkowicie zamknięty. Ma to miejsce w różnym czasie u poszczególnych kobiet.