Obniżona wysokość krążka międzykręgowego a ból kręgosłupa i drętwienie nogi po rehabilitacji

Mam 19 lat. Obniżona wysokość krążka międzykręgowego L5/S1. Na poziomie L4/L5/S1 niewielkie szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego modelującego brzuszną część worka oponowego oraz spłycającego otwory międzykręgowe. Nierówny zarys blaszek granicznych trzonów Th12 L3 jak w guzkach Schmorla. Z wynikami w/w byłam u ortopedy nic mi nie wytłumaczył i dał skierowanie na rehabilitację (10 zabiegów). Teraz jestem po rehabilitacji i mam drętwienie lewej nogi i straszne boleści kręgosłupa.

Opisywane zmiany w MRI kręgosłupa " Obniżona wysokość krążka międzykręgowego L5/S1. Na poziomie L4/L5/S1 niewielkie szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego modelującego brzuszną część worka oponowego oraz spłycającego otwory międzykręgowe. Nierówny zarys blaszek granicznych trzonów Th12 L3 jak w guzkach Schmorla" nie wskazują na istotną dyskopatię
Czy był uraz kręgosłupa?
Ważne regularne ćwiczenia i dbałość o prawidłową postaę , zwłaszcza przy pochylaniu czy dźwiganiu
Najważniejsze wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych!, gimnastyka, rozciąganie, pływanie.