Obniżone HGB, HCT, MCHC i MPV

WBC 4,9 (w ubiegłym roku 5,92) LYM 2.0 tys/ul MON 0.2 tys/ul GRA 2.7 tys/ul RBC 4.01 HGB 11.3 HCT 36.9 MCV 92 MCH 28.2 MCHC 30.6 RDW 13.2 PLT 268 PDW 13 MPV 7 PCT 0,2 OB po 1 godz. - 5mm. Dziękuję bardzo.

Redakcja abcZdrowie

Witam

Odniosę się do wyników odbiegajacych od normy.

Interpretację odnoszę do płci żeńskiej, zgodnie z danymi zaznaczonymi w ankiecie poniżej:

HGB-nieco obniżona
HCT-nieco obniżony
MCHC-nieco obniżone
MPV-nieznacznie obniżone

Podsumowując, z uwagi na obniżenie hemoglobiny oraz objętość krwinki czerwonej - MPV na górnej granicy normy, sugeruję oznaczenie w surowicy poziomów witaminy B12 i kwasu foliowego. Proszę jednak nie przyjmować ich przed badaniami, gdyż może to zatuszować prawdziwą przyczynę.

Pozdrawaim serdecznie