Obniżony poziom GRAN w morfologii dziecka

Mam pytanie. Robilam swojemu 2.5letniemu synkowi badanie krwi. Niewiem czy sie obawiac poniewaz GRAN% jest 42,8 a min to 50. Tak samo jest w MCH ma 26,3 a min to 27. Czy jest to powod do niepokoju i moze to o czyms swiadczyc. Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pierwsza nieprawidłowość wynika z faktu fizjologicznego skrzyżowania układu białokrwinkowego. Drugą, jeżeli HCT, HGB i RBC są w normie nie należy się przejmować.