Obniżony poziom NEUT% i podwyższona ilość EO% u 19-latki

Witam, dzisiaj otrzymałem wyniki badania krwi. Mam obniżone NEUT% (45.70) oraz podwyższoną ilość EO% (8.30). Mam 19 lat, reszta wyników była ok.Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony poziom eozynofili najczęściej jest wynikiem schorzeń o etiologii alergicznej lub zakażeń pasożytniczych. Wartość NEUT% jest prawidłowa. Pełny wynik morfologii powinien ocenić lekarz POZ w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.