Obniżony poziom TSH

Witam, mam pytanie - TSH mam 0.01, mam też niskie ciśnienie i bicie serca 107. Chciałambym się dowiedzieć, czy powinnam się niepokoić? Oprócz tego mam nawracające bóle głowy w okolicach kości ciemieniowej nad czołem. Czy to może mieć ze sobą jakiś związek? Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ma Pani obniżony poziom TSH i tachykardię (tj. wzrost częstości serca), co wskazywałoby na pierwotną nadczynność tarczycy. W takim przypadku, wskazana byłaby dalsza opieka u endokrynologa, oznaczenie poziomu fT3 i fT4 i przyjmowanie leków. Bóle głowy również mogą występować w przypadku zaburzeń czynności tarczycy (ale nie jest to objaw bardzo częsty). Jednak dla wykluczenia innych przyczyn bólów głowy, wskazana byłaby także konsultacja u neurologa.