Obowiązkowe szczepienia dzieci na WZW B: kogo dotyczą?

Dzień dobry, Od którego roku są w Polsce obowiązkowe szczepienia dzieci na wzw B i czy dotyczą one tylko noworodków? Czy od roku wejścia w życie tego obowiązku objęły też dzieci starsze? Jeśli tak, to do jakiego wieku? Gdzie mogłabym znaleźć informacje na ten temat? Może adres strony internetowej mogliby Państwo podać. Nie mogę niczego na ten temat znaleźć w internecie, albo szukam w niewłaściwym miejscu. Zastanawiam się, czy powinnam u dziecka powtórzyć te badania. Proszę o szczegółowe informacje co do wieku, w którym szczepi się dzieci na WZW B. Chciałabym wiedzieć dokładnie kogo dotyczą obowiązkowe szczepienia na WZW B. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Szczepienie przeciwko wzw B jako szczepienie obowiązkowe zostało wprowadzone do kalendarza szczepień od 1994r. Szczepieniu podlegają wszystkie dzieci w pierwszym roku życia oraz młodzież, która nie została objęta szczepieniami w pierwszym roku życia (w 14 roku życia).