Obrzęki i wylewy po operacji żylaków

Witam, Chciałbym bardzo prosić na odpowiedź na pytanie dotyczącego obrzęków po operacji na żylaki. Mianowicie po operacji zrobiły mi się duże obrzęki i wylewy (na udzie ). Lekarz - chirurg zalecił mi stosować ciepłe okłady z termoforu. Przykładam te okłady, jednak mam małe wątpliwości, nigdzie nie znalazłem w internecie takiego sposobu na w/w obrzęki. Przez to zacząłem wątpić czy prawidłowo zrozumiałem lekarza, i czy powinienem robić takie okłady(stres związany zoperacją i pobytem w szpitalem

Witam. Nie podał Pan jaki czas minął od zabiegu. Wylewy czyli podbiegnięcia krwawe, jeśli nie wykazują cech chełbotania nie są niczym niezwykłym i ustąpią po pewnym czasie samoistnie - można smarować lioton 1000 lub reparilem. Obrzęki zależnie jak długo utrzymują się po zabiegu można pokazać angiochirurgowi. Nie posiadam doświadczenia w leczeniu w/w dolegliwości termoforem