Obszar niejednorodnych zmian torbielowatych po usunięciu guza w piersi

Witam w sierpniu 2012r. miałam usunięty guz w lewej piersi o wymiarach 25x20x15 mm (fibroadenoma mammae) po tym zabiegu lekarz chirurg powiedział że wszystko jest dobrze i nie zalecił żadnych kontroli. Na własną rękę robię co rok badanie usg w pierwszym nic nie wyszło (sierpień 2013r) teraz inny lekarz dał rozpoznanie obszar niejednorodnych zmian torbielowatych o wym 37x12x29 mm w tym miejscu co był guz. Gdzie mam się z tym udać? czy to poważne? czy może być złośliwe? czy to może zrosty? Mam 28l

Witam. Spokojnie - bardziej obawiał bym się zmian litych rozrostowych. Trzeba będzie nadal obserwować, wykonać mammografię i kolejne usg. Oczywiście trzeba by to zbadać - pokazać onkologowi - nie ma rady.

Po wycięciu zmian piersi zdarzają się nawroty miejscowe. Wskazane jest zweryfikowanie obrazu w ponownym badaniu USG, nie zwlekać z biopsją. W razie braku zgodności wyników (łagodne - podejrzane), powinno się wykonać wycięcie guza lub w doświadczonym ośrodku biopsję gruboigłową lub mammotomiczną.