Obustronne zwężenie kanałów międzykręgowych
RM-kręgosłup lędżwiowo-krzyżowy.Opis badania:na poziomie L2/L3 uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowegoz modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych.Na poziomieL3/L4 ,L4/L5 tak samo jak w L2/L3.Na poziomieL5/S1 lewoboczna przepuklina uwypukla sięku górze bez cech modelowania worka oponowego oraz obustronne zwężenie kanałów międzykręgowych-w znacznym stopniu po stronie lewej,silny ucisk korzenia nerwowego L5po tej stronie.

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.