Ocena limfocytów a przewlekła białaczka

Limfocyty - 80,1 % Leukocyty - 11,9 tys/ul Hemoglobina 14,1 g/dl Erytrocyty 4,5 mln/ul Co pół roku sprawdzam morfologię ze względu na rosnace limfocyty. Ok 4 lata temu lekarz stwierdził przewlekłą białaczkę, ale stwierdził, abym co jakiś czas robiła analizę krwi i na razie nie przepisał leczenia. W tym czasie limfocyty wzrosły o ok 30 %. Czy mam się bardzo martwić? (węzły chłonne nie mam powiększone)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wzrost ilości limfocytów rzeczywiście jest dość znaczny. Podany wynik koniecznie proszę jednak skonsultować z lekarzem hematologiem, który prowadzi Pani/Pana leczenie.