Ochrona antykoncepcyjna a dodatkowe zabezpieczenia

Witam, mam 20 lat. Od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj zapomniałam przyjąć 16 tabletki, którą powinnam wziąć o godz. 20. Dziś o godz. 12:30 przyjęłam (w panice) tą tabletkę, a dopiero później przeczytałam ulotkę, że jeśli przyjmę tabletkę natychmiast to muszę brać kolejne opakowanie bez przerwy. Wszytko byłoby ok, gdyby nie fakt, że wczoraj ok. godziny 14 (6 godz. przed normalnym przyjmowaniem tabletek) współżyłam bez dodatkowych zabezpieczeń. jest ryzyko ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Jeżeli będzie Pani stosować antykoncepcję dalej rzeczywiście nie należy wykonywać przerwy.