Oczekiwania na MR stawu kolanowego

Czy czekając na badania MR (za 8tyg) stawu kolanowego, do tego czasu dobrze jest mieć w miarę sprawne kolano, czy odciążać je?

Wszystko zależy od problemu z powodu którego została Pani na to badanie skierowana i dolegliwości. Nie mając tej wiedzy mogę tylko poradzić ćwiczenia w granicach bólu, w zakresie określonym przez lekarza prowadzącego. To zalecenie dotyczy szczególnie ćwiczeń zapobiegających zanikom mięśniowym kończyny chorej, oraz przeciwobrzękowych. Odciążanie zalecamy tylko w określonych przypadkach i na określony czas, aby nie doprowadzić właśnie do zaników mięśniowych.