Oczekiwanie na chemioterapię po operacji w przypadku raka sutka

Mój wynik: rak sutka G3, 2,3 cm.Obecne naczynia z zatorami z komórek nowotworowych.W 2/12 węzłów przerzut bez przekroczenia torebki Ki67 ok 30%.hormonozależny,HER 2+- Dziś okazało się że próbka nie została przesłana i straciłam 3 tygodnie.Wynik FISH będzie za 2 tygodnie Czy czekanie min 8 tyg od 1-szej operacji na chemię i 5 od drugiej to nie za długo- bo tak to będzie wyglądało jeśli będziemy czekać na FISH? Czy aby zaordynować mi chemie po mastektomii konieczne są wyniki FISHA ( ocena HER)?

Oczywiście czym wcześniej tym leoiej, ale dla podjecia decyzji o wyborze stosowanego leczenia wynik HER-2 jest niesłychanie istotny, tak ,że lepiej trochę poczekać, niż rozpocząć leczenie , które może okazać się nadmiernie toksyczne niepotrzebnie