Oczopląs i wady wzroku

Dzień dobry, Od urodzenia mam kilka wad wzroku, w tym oczopląs. W wieku 10 - 14 lat przeszedłem dwie operacje zmniejszające objawy. Przez nakaz lekarzy, w wieku 2 - 6 lat zasłaniano mi raz jedno, raz drugie oko (z powodu nadwzroczności?), dzięki czemu nie wykształciłem widzenia obuocznego. Obecnie mam 26 lat. Czy postęp w medycynie pozwala na jeszcze większe zmniejszenie uciążliwego oczopląsu? Czy poprzez jakieś ćwiczenia mogę zmusić mózg do widzenia obuocznego? Dziękuję za pomoc. Maciej

Witam.
Aktualnie jedynym sposobem zmniejszenia oczopląsu jest zabieg operacyjny. Jeżeli u Pana wykształciło się niedowidzenie to nie ma możliwości uzyskać widzenia obuocznego w pełnym zakresie.
Pozdrawiam