Oczyszczanie organizmu poprzez jedzenie owoców

Witam, Bardzo lubie owoce. W ciagu dnia na lunch w pracy jem tylko jablka,gruszki, banany, pomarancze, orzechy. Obiad mam dopiero wieczorem o 18:00. Czy taki sposob oczyszczania organizmu jest wlasciwy. W ten sposob juz sie prowadze przez jakies 6 miesiecy.

Witam serdecznie,

Owoce rzeczywiście mają działanie oczyszczające, usuwają z naszego organizmy wiele toksyn, gdyż są bogate w antyoksydanty i przeciwutleniacze. Jednak takie oczyszczenie organizmu można przeprowadzić przez kilka dni a nie miesięcy!!!

Pana jadłospis jest bardzo ubogi a dieta niezbilansowana! Z pewnością nie dostarcza Pan wszystkich niezbędnych składników odżywczych a zjada Pan w nadmiarze cukry proste, pochodzące z owoców!

Zdecydowanie nie polecam tego typu żywienia!

W razie dodatkowych pytań proszę pisać lub zapraszam na konsultację
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, absolutnie nie jest to prawidłowe i nie wpływa korzystnie na Pana organizm.Owszem owoce zawierają bardzo dużo witamin ale również zawierają bardzo dużo cukru więc trudno tu mówić o oczyszczaniu organizmu, powinno się jeść 4 porcje warzyw do każdego posiłku i jedną porcję owoców.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Prawidłowo odżywiony organizm potrafi sam sie oczyścić, nie potrzeba specjalnych diet. Owoce są bogate w antyoksydanty, betakaroten i wit.C ale może zabraknąć Panu witamin z grupy B oraz białka zawartch w produktach mlecznych i zbożowych.