Od 10 lat mam guzek na wardze sromowej większej - co to może być?

Byłam u dermatologa jekieś 6 lat temu; stwierdził, że to torbiel, dostałam skierowanie do chirurga. W 2005 miałam go wycinanego, ale to nic nie dało - cały czas żyje, tzn. czasem rośnie do wielkości grochu, potem pęka, plami bieliznę i wylewa się ropa z krwią. Czasem znika na jakieś pół roku, np. gdy byłam w ciąży. Nie boli, choć stale go czuję. Chcę mieć psychiczny luz i nie myśleć już o nim. Co to jest, czemu nie daje się wyciąć? Antybiotyki też nie pomagają smarowałam F***, pomogło na kilka dni, ale znów jest. Boję się, że to początek raka (wycinek nie został zbadany, lekarz stwierdził, że nie potrzeba go badać). Co mam robić? K.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności powinna się Pani udać do ginekologa, który obejrzy zmianę i ustali jej przyczynę. W razie podejrzenia zmiana zostanie wycięta i przesłana na badania histopatologicznego. Zmiana ropna nie wskazuje na zmianę nowotworową, ale ze względu na długi jej przebiej z objawami remisji wskazana jest dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam.