Krwawienie w czasie hormonalnej terapii zastępczej

Od 26 dni stosuję HTZ femoston conti i wczoraj wystąpiło u mnie krwawienie (tak jak przy miesiączce). Nie wiem czy mam dalej stosować HTZ czy przerwać. Miesiączki nie miałam prawie od roku. W ulotce leku jest napisane, że w pierwszych miesiącach leczenia mogą wystąpić czasami krwawienia oraz plamienia. Czuję się świetnie, objawy i uderzenia gorąca ustąpiły. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Plamienia i niewielkie krwawienia są stosunkowo często obserwowanymi dolegliwościami na początku stosowania hormonalnej terapii zastępczej. Najczęściej obserwowane są krótkie (trwające do 5 dni) krwawienia bez objawów towarzyszących właśnie w pierwszym miesiącu. Jeżeli czuje się Pani dobrze, a krwawienie nie jest nasilone to może Pani kontynuować stosowanie HTZ. W przypadku przedłużających się dolegliwości wskazana będzie wizyta u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam