Czy to może być cukrzyca?

Od 2 tygodni jestem śpiąca i mam uczucie zmęczenia. Gdyby nie fakt, że moja mama przed śmiercią chorowała na cukrzycę, pewnie nigdy bym nie poszła zbadać poziomu cukru we krwi. Okazało się, że po 4 godz. od ostatniego posiłku miałam 230mg/dl, a rano przed posiłkiem i 12 godz. od ostatniego posiłku cukier wzrósł do 300mg/dl. Zdenerwowana i wystraszona poszłam do lekarza, który zlecił specjalistyczne badanie krwi za tydz. i za kolejne kilka tygodni powtórzenie badania. Do tego czasu mam się nie martwić. Jednak ja się martwię i proszę o odpowiedź, czy nic się nie stanie wskutek tak wysokiego cukru w ciągu tych kilku tygodni? Dodam, że mam 38 lat.

Witam! Przygodna glikemia >200 mg/dl upoważnia do rozpoznania cukrzycy, z wyjątkiem sytuacji przeprowadzenia oznaczenia u pacjenta w ciężkim stanie lub podczas zaostrzenia choroby przewlekłej. Przytoczone informacje - glikemia na czczo ok. 300mg/dl, jeśli nie występowały wyżej wymienione stany - sugerują rozpoznanie cukrzycy. Leczenie - w zależności od zapotrzebowania - lek doustny lub iniekcje insuliny oraz modyfikacje diety i stylu życia należy rozpocząć natychmiast po rozpoznaniu choroby. Pozdrawiam