Od czego zależy ciasność pochwy?

Witam, Od niedawna postanowiłam współżyć ze swoim chłopakiem. Mam 21 lat i to właśnie w takim wieku straciłam dziewictwo, jednak nie w tym problem. Rozumiem, że pierwszy raz nie jest do końca milutki - moja pochwa nigdy nie miała w sobie nic wielkości penisa, dlatego może być ciasno, ale dlaczego tak trudno nam uprawiać seks? Już szósty raz jest problem z włożeniem go do pochwy, praktycznie nie chce wejść - jakich pozycji powinniśmy używać? Od czego zależy ciasność pochwy? Czy ze mną coś jest nie tak? Proszę o szybka odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Pani wiek nie wydaje się być zbyt zaawansowanym lub wczesnym do rozpoczęcia współżycia. Generalnie ciasna pochwa sprzyja przyjemności czerpanej ze stosunku przez obydwie strony. Myślę, że problem nie leży w ciasnej pochwie, a w Pani czy Państwa stosunkowo małym doświadczeniu seksualnym.
U kobiety te same fizyczne bodźce dostarczane w obrębie pochwy mogą powodować zarówno ekstremalną przyjemność jak i wielki ból, w zależności jedynie od nastawienia psychicznego. Mówi się, że najważniejszą strefą erogenną kobiety jest jej mózg. Jest to szczególnie trafne u kobiet dopiero zaczynających współżycie, które nie bardzo wiedzą jeszcze czego po nim oczekiwać i jak się do niego zabrać.
Zamiast na technikach i pozycjach powinna się Pani skupić na budowaniu intymnej atmosfery, pełnej miłości i bezpieczeństwa. Dopiero wtedy będzie Pani w stanie odczuwać przyjemność ze współżycia. Stosunek powinien wynikać z Państwa pożądania i długiej gry wstępnej, a nie być celem samym w sobie.
Z pomocy technicznych mogę doradzić zastosowanie markowego lubrykatu, który zmniejszy tarcie i ograniczy ewentualne doznania bólowe, które potrafią skutecznie zepsuć dobre nastawienie i miłą atmosferę.
Pozdrawiam serdecznie!