Od kiedy jestem zabezpieczona przed ciążą?

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne od dluzszego czasu. Zawsze wszystko bralam prawidlowo. Ostatnio wzielam tabletke o 19 i zwymiotowalam tabletke okolo 21, wiec tabletka sie nie wcjlonela. Bralam reszte tabletek nomalnie i zabezpieczalam sie. Teraz mialam przerwe tygodniowa i zaczelam brac nowe opakowanie. Czy postapilam dobrze? I czy jestem juz zabezpieczona? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Po pierwsze nie napisała Pani w którym tygodniu przyjmowania tabletek doszło do wymiotów, co oznacza, że trudno wskazać jak powinno wyglądać Pani postępowanie. W większości w takim przypadku konieczne jest jednak przyjęcie dodatkowej tabletki tuż po ustąpieniu wymiotów. Jeśli jednak zaczęła Pani już kolejne opakowanie to skuteczność antykoncepcyjną możemy już uznać za pełną.