Od kiedy mierząc temperaturę mozna dowiedzieć się czy jest się w ciąży?

Kiedy temperatura podwyższona mówi o ciąży? Ile tygodni po współżyciu, lub w którym okresie w cyklu?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Podwyższona temperatura ciała nie jest charakterystyczna dla zapłodnienia, gdyż przede wszystkim wzrasta ona w czasie infekcji.
W ginekologii wzrost temperatury obserwowany jest w czasie owulacji oraz w przypadku zapłodnienia już po 4 dniach od jajeczkowania. Dla rozpoznania ciąży najlepiej zmierzyć temperaturę tuż przed spodziewaną miesiączką, kiedy fizjologicznie temperatura bywa najniższa. Dobrze jest jednak poobserwować się przez kilka dni, by móc podejrzewać ciążę. Dla jej potwierdzenia niezbędne jest stałe podwyższenie temperatury na tym samym poziomie przez kilka dni.
Dla całkowitej pewności sugerowałabym jednak wykonać klasyczny test ciążowy.
Pozdrawiam