Od kiedy skuteczna antykoncepcja?

Czy jesli stosunek nastąpił o godz 20. a taletkę wzięłam o 21.30, to czy jestem chroniona? Czytalam na waszej stronie, że tabletki chronią przez cały czas, a wyjątkiem jest pierwsze 7 dni pierwszego opakowania. Stosunek odbył się 5 dnia. Czy to, że był wcześniej od wzięcia tabletki może być groźne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W przypadki, gdy zgodnie z zaleceniami, pierwszą tabletkę z blistra przyjmie się pierszego dnia miesiączki, to antykoncepcja jest uznawana za skuteczną. Tzn. już pierwsze opakowanie chroni przed zajściem w ciążę, dlatego nie ma znaczenia o której godzinie Pani przyjęła tabletkę w odniesieniu do odbytego stosunku.
Serdecznie pozdrawiam!