Od kilku dni nie mam okresu

Witam serdecznie, myślę, że mi jakoś pomożecie. Otóż od kilku dni nie mam okresu. Jakieś 4 miesiące temu odstawiłam tabletki, które brałam od 4 lat. Po odstawieniu przez 3 miesiące miałam regularny okres, a teraz nic, choć przyznam współżyłam z moim mężem, zrobiłam test ciążowy i nic, wynik negatywny, choć bardzo bym chciała zajść w ciążę, a może nam się udało, a test po prostu nas okłamał. Czy może też tak być, czy po prostu organizm musi się teraz przestawić??? Proszę o radę. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieregularne miesiączki lub brak miesiączki może wystąpić po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych. Jednak jeśli po zaprzestaniu zażywania antykoncepcji doustnej obserwowała Pani u siebie regularne krwawienia miesięczne, to mało prawdopodobne, aby reakcja organizmu pojawiła się akurat teraz... Jeśli stara się Pani o dziecko i miesiączka nie wystąpiła o czasie, to jest duże prawdopodobieństwo ciąży. Test ciążowy może być fałszywie negatywny (ciąża jest obecna pomimo negatywnego wyniku testu) w przypadku wczesnej ciąży. Proszę powtórzyć test ciążowy za tydzień, dwa. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!