Od masturbacji do impotencji?

Witam! Jestem 25 latkiem. Mam problem, który, wydaje mi się, ma podłoże w zbyt częstej masturbacji. Potrafiłem masturbować się kilka razy dziennie. Na szczęście raczej nie wpadłem w nałóg, ponieważ skutecznie odstawiłem ten temat na bok. A odstawiłem chyba troszkę ze strachu, mianowicie czuję, że od kilku dni mam problem ze wzwodem. Winą można obarczyć też stres, jakieś tam podłoże psychiczne, jednak boję się, że nabawiłem się problemu z potencją przez te właśnie częstą jeszcze nie dawno masturbację. Zakładając że tak, chciałbym wiedzieć czy wystarczy odstawić masturbację i poukładać sobie w głowie, aby sprawy wróciły do normy? Czy to raczej sprawa bardziej złożona lub co gorsza - nie odwracalna?! Bardzo proszę o pomoc, zaczynam się bać a wiem, że i to nie pomaga w tych sprawach. Pozdrawiam!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno ocenić po kilku dniach czy jest poprawa, proszę zachować cierpliwość. Jeżeli masturbował się Pan w sposób bezpieczny to myślę, że warto odczekać jakiś czas (na pewno dłużej niż kilka dni), aby napięcie, które rozładował Pan poprzez masturbację narosło.
Jeżeli występuje u Pana wzwód po przebudzeniu to myślę, że nie warto doszukiwać się podłoża fizjologicznego, tylko zastanowić się nad psychiką. Jeżeli problem będzie się utrzymywał to proponowałabym skonsultować się z seksuologiem.
Listę polecanych specjalistów w swoim mieście znajdzie Pan przy pomocy tego portalu.
Pozdrawiam