Od tygodnia mam delikatnie żółtawe, dość lepkie upławy. Czy to coś niepokojącego?

Witam,
jestem w 6 tygodniu ciąży. Od tygodnia mam upławy, delikatnie żółtawe, dość lepkie.
Czy to coś niepokojącego? Czy mogę uprawiać seks? Pytam, bo kolejną wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Nadmiar patologicznej wydzieliny, czyli upławy mogą świadczyć o stanie zapalnym pochwy. Każde takie zapalenie jest groźne dla dziecka, ponieważ może doprowadzić do infekcji wewnątrzmacicznej. Nie należy leczyć tego na własna rękę. Konieczna jest jak najszybsza konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam