Odbijanie i cofanie pokarmu u 6-miesięcznego dziecka

witam serdecznie mam taki mały problem u córki w wieku 6 miesięcy waży 7 kilo i ma 70 cm dodam że jak się urodziła to ważyła 3290 i 53 cm. Nasz problem polega na tym że od jakiegoś czasu po większości posiłkach strasznie jej się odbija i cofa jej się jedzenie tylko to świeże jeśli nie uśnie po jedzeniu a jak uśnie to odbija jej się kwaśne tylko troszkę. zaraz po posiłku zwraca jedzenie świrze te co dopiero zjadła i to z niej "chlusta" wszystko co zjadła, co mamy w takim wypadku robić

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dziecko powinno zostać dla pewności zbadane przez pediatrę. Obecnie nie można powiedzieć, aby córka z powodu wymiotów była niedożywiona, jednak chlustające wymioty wymagają dalszej diagnostyki. Z doraźnych metod można spróbować nosić dziecko na rękach po jedzeniu przez dłuższy czas (15-30 min), kłaść z głową uniesioną lekko wyżej, unikać uciskania brzucha po jedzeniu.