Odchodzenie paznokcia po nałożeniu tipsów

Witam. Ostatnio zrobilam tipsy, i zauwazylam ze u dloni u malego palce odchodzi mi paznokiec ale dopiero tak 2mm od konca paznokcia ale nie boli ani nic. Zakleilam plastrem a wczesniej posmarowalam tribiotikiem. Co mam dalej zrobic?

Witaj, nie jestem pewna czy dobrze zrozumiała- potocznie mówiąc płytka paznokcia odkleiła się od palca,tak?
Jeśli tak może to świadczyć o uszkodzeniu mechanicznym macierzy przy zakładaniu tipsów ale również o infekcji.
Jeśli zauważysz inne zmiany, np. pożółknięcie płytki albo plamę jak po oleju pod tym paznokciem niezwłocznie udaj się do dermatologa. Mało prawdopodobne jest zakażenie bakteryjne więc tribiotic tez tu nic nie da. Spodziewałabym się infekcji grzybiczej a na to są inne leki- nie antybiotyki.
Natomiast gdybyś widziała po kilku dniach, że paznokieć odrastając nie ma zmian i "dokleja się" do podłoża to nie musisz nic robić- zmiana sama ustąpi.