Odchudzanie 12-latki. Co i kiedy powinnam spożywać?

Jestem dziewczyną, ważę 52 kilo przy 152 cm wzrostu. Nie mam za wielkiej aktywności fizycznej... 1/2 razy dziennie wychodzę ze swoim psem, lecz nie na jakieś godzinne spacery. Nieraz podejmowałam się próby schudnięcia, lecz zawsze przerywałam dietę, bo słodycze mnie za bardzo „kusiły”. Stosowałam dietę - jedzenia zdrowego jedzenia, ale nigdy mi to nie wyszło:( Nie byłam u lekarza i nie chcę być:( Moi Rodzice mają nadwagę, lecz to nie są żadne choroby przewlekłe.

Jadłospis: - śniadanie, jem w szkole ok. 10.00-11.00, potem jem przed obiadem jakąś kanapkę/parówkę... - obiad jem ok. 16.00-17.00, ziemniaki, kotlety, surówki, mięsa, pierogi, itd. Czasem przekąszę jeszcze jakieś płatki, kanapki, itd. - kolacja ok. 20.00-21.00. Sobota: - śniadanie ok. 8.00-9.00 (kanapki z szynką/dżemem), - obiad ok. 12.00-14.00 (ziemniaki, kotlety, surówki) - kolacja ok. 18.00-19.00 (kanapki z szynką/dżemem). Niedziela: - śniadanie ok. 10.00-11.00, potem jem przed obiadem jakąś kanapkę, - obiad mam około 15.00-16.00: ziemniaki, frytki, surówki, naleśniki, a czasem domowej roboty pizza.

Piję o różnych porach, czasem przed jedzeniem, czasem po jedzeniu a czasem w ogóle piję w oddaleniu od posiłku. Zwykle pepsi albo wodę mineralną gazowaną! Ile powinnam ważyć? Czy powinnam schudnąć? Jak to zrobić? Co i kiedy powinnam spożywać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej jesteś na granicy prawidłowej masy ciała i nadwagi, powinnaś więc uważniej monitorować to, co wkładasz do ust. Prosiłabym również o zdobycie się na rozmowę z rodzicami i udanie na konsultację z lekarzem i dietetykiem, aby sprawdzić co może u Ciebie być przyczyną tycia. Nie wiem z czego wynika Twoja niechęć do lekarzy, niemniej pamiętaj, iż to tylko i wyłącznie dla Twojego zdrowia.

Błędy, które wychwyciłam w Twoim opisie to:
- omijanie pierwszego posiłku w domu, czyli śniadania (warto to zmienić, regularne jedzenie - nie objadanie się - gwarantuje szczupłą sylwetkę);
- do kanapki powinnaś zjadać warzywa, a bazę powinno stanowić pieczywo ciemne, pełnoziarniste;
- parówki są stosunkowo kaloryczne;
- w jadłospisie praktycznie nie ma owoców i produktów mlecznych.

Zajrzyj na: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia Limitować należy także fast-foody. Zamiast słodkich napojów gazowanych polecam picie niesłodzonej herbaty, wody mineralnej i rozcieńczonych soków. Dostarczą one z pewnością o wiele mniej kcal. Nie odchudzaj się na własną rękę. Postaraj się ruszać jak najwięcej.

Pozdrawiam

Wszystkie decyzje powinnaś konsultować z rodzicami.