Odchudzanie a nerwica żołądka

a czy przy nerwicy żołodka , morzna chudnoć?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W przypadku tego schorzenia zalecana jest zmiana stylu życia, zaprzestanie palenia papierosów, unikanie alkoholu, słodyczy i stosowanie technik relaksacyjnych oraz w razie potrzeby kontakt z psychologiem. W kwestii diety polecane jest wprowadzenie diety lekkostrawnej z ograniczeniem podaży tłuszczu. Zalecaną obróbką kulinarną jest gotowanie w wodzie, gotowanie na parze i pieczenie w folii.Taki tryb żywienia z pewnością może wpłynąć na spadek masy ciała.

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Zapewne chodzi tu o stan zapalny błony śluzowej żołądka. Można chudnąć, ale z zachowaniem pewnych zasad: unikania kawy,mocnej herbaty, alkoholu, ostrych przypraw, powinna to być dieta lekkostrawna, zawartość błonnika powinna być ustalona indywidualnie, aby całkowicie nie rezygnować z produktów bogatych w ten składnik oraz witaminy z grupy B i minerały (ciemne pieczywo, kasze, razowy makaron itd).