Odchudzanie a tabletki hormonalne

Witam, Mam 28 lat wzrost 170 cm waga 90 kg.w ciągu 3 lat przytyłam z wagi 60 kg. teraz mam bardzo duże trudności z zrzuceniem tej wagi. zdrowo się odżywiam jem regularnie, bardzo dużo pije,unikam kawy i mocnych herbat. Ćwiczę codziennie i dodatkowo mam 2 razy basen ( raz areobik wodny raz pływanie ) mam trochę problemów zdrowotnych torbielowatość jajników oraz mięśniaka. biore tabletki hormonalne ale 10 dni w cyklu. w ciągu tygodnia waga skoczyła mi o 2-3 kg. Z góry dziękuje za jakąś poradę.

Witam serdecznie,
Zespół wielotorbielowatych jajnikow bardzo często wiążę się z zaburzeniami metabolizmu glukozy. U kobiet dotkniętych tą chorobą dochodzi bowiem do spadku oporności tkanek obwodowych na insulinę i wtórnego hiperinsulinizmu, który odpowiada za nadmierną masę ciała. Jeśli trudno jest Pani zrzucić nadmiar kilogramów należy należy rozważyć leczenie metforminą lub innymi preparatami zmniejszającymi insulinooporność. Warto ocenić również poziom glukozy we krwi. Całość leczenia powinna być kontrolowana przez endokrynologa.

Witaj, prawdopodobnie popełniasz jakieś błędy żywieniowe, skoro w ciągu 3ch lat "zdrowego odżywiania" masa ciała idzie w górę. W tej sytuacji konieczny jest dokładny wywiad żywieniowy, aby wychwycić w czym tkwi problem. Owszem terapia hormonalna może przyczynić się do wzrostu masy ciała, jednakże w tym czasie jeszcze szczególniej powinniśmy dbać o dietę, aby ograniczyć te nieprzyjemne konsekwencje/efekty uboczne.

Witam,
Proponuje zrobić badania w kierunku tarczycy, przede wszystkim TSH, ale również FT3, FT4 i anty TPO oraz skonsultować się z dobrym dietetykiem, ponieważ czasem na pozór wszystko jest w porządku a wystarczy jakaś drobna uwaga i problemy z tycie powoli zaczynają być przeszłością.
Pozdrawiam