Odchudzanie nóg, brzucha i boczków

Witam, mam na imię Justyna i mam 20 lat. Ważę 67 kilogramów i mam 174 cm wzrostu.. Chciałabym schudnac, ponieważ nie czuje się najlepiej w swoim ciele (nogi, brzuch, boczki). Juz kilkakrotnie podejmowalam diety lecz nie udało mi się schudnac.. Jestem osoba pracująca i nie zawsze mam możliwość zjeść odpowiednia ilość posiłków o odpowiednich porach. Czytalam wiele na temat odchudzania i nie wiem czy bardziej powinnam przylozyc się do ćwiczeń czy jednak zostać przy dietach. Proszę o poradę!

Witam serdecznie,

Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest połączenie zdrowej diety i aktywności fizycznej. Pisze Pani iż jest osobą zapracowaną jednak proszę znaleźć chwilę czasu na ćwiczenia, które stanowią 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Jeżeli chodzi o odżywianie to wydaje mi się że źle Pani interpretuje słowo ,,dieta'', ponieważ nie może ona kojarzyć się z głodówką, czymś nieprzyjemnym a stać się zdrowym stylem życia. Powinna Pani nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych które pozostaną już do końca. Cała dieta staje się wtedy bardzo naturalna i nie stwarza problemów a motywację do dalszego działania napędzają wyniki które zobaczy Pani na wadze:)
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową

joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!

Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska