Odchudzanie od 14. roku życia i ciągły efekt jojo

Witam. Mam 19 lat, od 14 roku życia sie odchudzam i wilelokrotnie stosowałam różnorakie diety ale mimo tego cały czas powracał efekt jojo. ćwiczyłam, zawsze byłam w ruchu ale co udało mi się schudnąć to po jakimś czasie jadłam co popadnie i wszystko wracało. generalnie pracuje fizycznie + po pracy jakaś godz spaceru/rower/ ćwiczenia ale jednak dalej nie umiem odpowiednio ułożyć sobie jadłospisu. Waże 63kg przy 165cm wzrostu i chciałabym w końcu schudnąć bez efektu jojo jakieś 5-8kg...

Biorąc pod uwagę podane przez Panią parametry można stwierdzić, że cechuje się Pani typową i prawidłową budową ciała (BMI na poziomie 23.1 jest całkowicie prawidłowe). Jeżeli chciałaby Pani ważyć mniej to jest to zagadnienie złożone, szczególnie biorąc pod uwagę Pani młody wiek i stosowane dotychczas diety (osoby w okresie dorastania i dojrzewania absolutnie nie powinny się odchudzać, wyłącznie zdrowo i prawidłowo odżywiać). Pani dieta powinna mieć nie tylko charakter redukcyjny, ale przede wszystkim służyć przywróceniu równowagi organizmu, która po licznych dietach może być zupełnie zaburzona. Postępowanie takie powinna Pani potraktować poważnie, gdyż bardzo często doprowadzenie do odpowiedniego stanu równowagi pozwala organizmowi samodzielnie uregulować masę ciała na poziomie fizjologicznym. Sugeruję zatem udać się do specjalisty, który prześledzi Pani dotyczasowe problemy żywieniowe i pomoże dobrać zindywidualizowany plan postępowania. Jeżeli byłaby Pani zainterosowana zapraszam do swojej poradni, na temat której znajdzie Pani informacje na stonie www.dietific.pl

Witam!
Efekt jo-jo jest częstym wynikiem nieprawidłowego stosowania diety redukcyjnej. Rygorystyczne ograniczenia żywieniowe mogą prowadzić do wzmożonego apetytu oraz spożywania nadmiernej ilości pożywienia. Wszystko to skutkuje zwiększeniem masy ciała. Efektu jo-jo można uniknąć przez stosowanie zbilansowanej, zdrowej diety.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska