Odchudzanie po pięciu miesiącach od porodu

5 msc temu urodziłam corkę w ciąży przytyłam 35 kg przed ciaza wazyłam 50 teraz 85 ratunku co zrobic?

Witam,
warunkiem diety ograniczającej kaloryczność jest zakończenie karmienia piersią, proszę się powstrzymać z dietą jeśli nadal Pani karmi.
Ale do tego czasu warto przyjrzeć się swoim nawykom jedzeniowym. Proszę zapisywać przez kilka dni co pani je, pamiętając by zapisywać dokładnie każdą przegryzkę, przekąskę, czy wielkość posiłku. Następnie proszę ocenić kaloryczność, częstotliwość oraz inne zachowania. Czy pije Pani wodę, czy często podjada, czy chętnie sięga po słodycze?
Jak bardzo Pani jadłospis odbiega od zaleceń:
1. pij ok.2l wody dziennie
2. jedz regularne posiłki
3. jedz dużo warzyw [na talerzu niech zajmują co najmniej połowę]
4. wybieraj chude gatunki mięsa [kurczak, indyk, ryby, królik]
5. unikaj wszystkiego co dosładzane [Czytaj etykiety jeśli cukier jest na jednym z pierwszych 3-4 miejsc - to nie jest produkt dla ciebie!]

Czy jest coś czego może pani zrobić więcej by zbliżyć się do masy ciała sprzed ciąży?
Czy jest coś czego może robić pani mniej?

Proszę się zastanowić, a w razie czego poszukać dobrego dietetyka, który wesprze panią swoją wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniem.

pozdrawiam

Witam,
także jestem mamą 3,5 -letniego Piotrusia i 4,5-miesięcznego Julianka. Ciąża to piękny i niezapomniany okres, ale czasami po jej zakończeniu kobiecie pozostają nadliczbowe kilogramy. Jeżeli w ciąży przytyła Pani aż tyle to wnioskuję, że wina leży po stronie złego odzywiania. W tej sytuacji proponuję indywidualnie dobraną dietę dla Pani np. drogą mailową.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Specjalizuję się w układaniu diet odchudzających po ciąży. Zapraszam do mojej poradni online z przyjemnością ułożę dla Pani zdrową dietę, przeanalizuję nawyki żywieniowe oraz dobiorę odpowiednie ćwiczenia.

Dieta za 39 zł. www.twojadobradieta.pl

Pozdrawiam