Odchudzanie przed założeniem endoprotezy

Mam mieć za poltora miesiąca założona endoproteze,ale bardzo się denerwuje,czy mi ja założą i nie odmówią operacji w szpitalu.,bo mam 110 kg wagi,a nie mogę tyle schudnac,jak mi zalecili około 20 kg,ponieważ z powodu dużego bólu kolana,i biodra,ledwo się poruszam,i jestem na stałych lek.przeciwból.Czy mogę się nie obawiać że lek.mi nie zrobią endoprotezy,i czy mają prawo mi odmówic czy raczej,nie mogą.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli lekarze uznają, że z powodu znacznej nadwagi rehabilitacja pooperacyjna nie będzie możliwa do zrealizowania, mogą zadecydować o zmianie terminu operacji.