Odchudzanie przy diecie bezglutenowej

Witam,mam do pana jedno pytani.Mam 20 lat,waze 84kilo,chcialabym schudnac,ale boje sie,ze brzuch bedzie mi zwisal gdy schudne,niewiem co robic.Brdzo mi zalezy na schudnieciu i niewiem co robic,a do tego jestem bezglutenowcem i trudno mi okreslic co robic w takiej sytuacji.Czekam na odpowiedz i bardzo z gory dziekuje.

Dzień dobry. Przede wszyskim musi Pani wprowadzić zdrowe wybory żywieniowe. Jeść często a niewielkie porcje, zwiększyć ilość białka i tłuszczu w diecie, zmniejszyć ilość węglowodanów. Niestety chleby, mąki bezglutenowe ipt. w większości bardzo podnoszą poziom cukru we krwi uniemożliwiając odchudzanie, dlatego najlepiej z nich zrezygnować. Można w zamian wprowadzić mąki z ciecierzycy, słonecznikowe, migdałowe itd. Warto też zacząć ćwiczyć ogólnorozwojowe ćwiczenia (nie tylko na brzuch). Należy jeść też dużo warzyw. Nie znając Pani odżywiania się trudno mi jest dać więcej wskazówek.
Zapraszam też na swoją stronę internetową, gdzie znajdzie PAni porady i przepisy: www.dietaifitness.pl
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach

Witam,
Proszę podejść do tematu odchudzania spokojnie i racjonalnie. Zdrowe, powolne odchudzanie połączone z ćwiczeniami fizycznymi nie spowoduje efektu zwisającego brzucha. Jeśli dieta będzie bogata w warzywa i owoce, a w codziennych posiłkach obecne będą orzechy, ryby i wysokiej jakości oleje roślinne, skóra będzie dobrze odżywiona. Polecam również stosowanie masaży i wcieranie balsamów (najlepiej ujędrniających).
W przypadku takiej nadwagi i diety bezglutenowej radzę skorzystać z porady dietetyka, który da Pani szczegółowe wskazówki i rozpisze jadłospis.
Pozdrawiam